28.02.2018     1
 

У Німеччині іслам усе більше охоплює сфер цивільного життя громадян


На батьківщині Баха, Лютера, Гете та Гегеля послідовники пророка Мухаммеда усе більше займають соціальну нішу у різноманітних сферах цивільного, економічного та політичного життя ФРН.

В державі, найчисельніша за кількістю турецька діаспора з населенням бл. 4 млн. осіб давно асимілювалась з автохтонним населенням Німеччини; перші ж позиціонують себе як носії німецької культури, блискуче володіють мовою, історією держави, знають і цитують німецьких поетів, і навіть дехто відвідує церкву.

Однак, більшість носіїв турецької діаспори Федеративної Республіки Німеччини сповідують іслам, віра яких відображає спосіб релігійної самосвідомості в різноманітних побутових сферах. Не виключення цьому і Бундесвер, мілітарна галузь держави, в якій сконцентрована велика частина носіїв ісламу. До цього числа належить і корінне німецьке населення, яке з ти чи інших позицій бачить себе в ісламі.

Як повідомляє німецьке інформаційне агентство «Deutsche Welle» (укр. «Німецька хвиля») Айман Мацюєк – духовний лідер Центральної ради мусульман Німеччини закликав у Бендесвері сформувати військових імамів для німецьких військовослужбовців. Зазвичай капелани у збройних силах ФРН служать священики католицьких та лютеранських приходів. Мусульмани ж лишаються без духовної підтримки.

З цього приводу 27 лютого 2018 р. на шпальтах періодичного видання «Neue Osnabrücker Zeitung» (укр. «Нова газета Оснабрюку») пан Мацюєк підкреслив, що формування військових капеланів для мусульман – формат інтеграційної німецької політики і є «віддзеркаленням потреби суспільства», сказано у виданні.

«Це ганьба, що після стількох спроб і зусиль протягом майже шести років ми в Німеччині не змогли запровадити навіть таку необхідну річ, як мусульманський військовий імам», з непорозумінням коментував пресі лідер німецьких мусульман.

У відповідь на гостро-суперечливе дискутивне питання, Ганс-Петер Бартельс, уповноважений Бундестагу з питань контролю міліарної політики держави, після детального вивчення проблеми надав у Бундесвері можливість формування імамів як військових капеланів. Наразі, як повідомляє DW близько 1500 німецьких військових Бундесверу сповідують іслам.


Об авторе: Распопов Євген

Обсуждение: есть 1 комментарий
 1. Андрій сказав:

  Шановні автори. Ідея проекту звісно хороша. Але щоб він розвивався вам потрібно писати так, щоб його хотілось читати. Я насамперед про стилістику.

  У Німеччині іслам усе більше охоплює сфер цивільного життя громадян – назва статті.
  таке враження що заголовок писав магістр йода.

  НУ і одразу кінцівка: Нагадаємо, що свіжі дані 2017 року показують, що 6,1% німецьких громадян сповідують іслам, що складає цифру у 5 млн. осіб.
  ТРИЧІ ВИКОРИСТАНО “ЩО”, невже не можна по іншому побудувати речення?

  Відповіcти

Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Рубрика

Pin It on Pinterest