17.06.2018     0
 

Церква Мадонна ді Бонарія у місті Кальярі


Гуляючи у районі Бонарія в місті Кальярі ми з дружиною та  моєю мамою натрапили на величну та дуже помітну, а головне помпезну на вигляд церкву,  яка вся покрита мрамором і дорогоцінними матеріалами.

Храм Мадонна ді Бонарія є одним із головних туристичних архітектурних пам’яток міста Кальярі. Цю церкву важко не помітити, адже коли ви підніметеся на будь-яку вершину міста, чи на самі більші вершини Бастіон міста чи фортецю Сан Мігеле, ви побачите цю церкву.

Сам храм за своїм архітектурним стилем є готично-каталонським , адже Іспанія та Каталонські правителі довгий час правили островом Сардинія, і чимало історичних та архітектурних пам’яток  міста збудовані саме в час правління іспанських династій, і зараз на острові є комуни, де проживають переважно іспанці та каталонці.

Свята Мадонна Ді Бонарія

І ще цікавим фактом є те, що церковна католицька архітектура на острові Сардинія  є різною за своїм стилем , не так як наприклад в Австрії, де більшість католицьких храмів збудовані в готичному або неоготичному стилі, тут на острові є готика, каталонська готика, новітні різні стилі.

Храм Мадонна ді Бонарія був збудований у XIV столітті, але сучасний вигляд храм отримав після кардинальної реставрації та добудови в середині ХІХ століття.

Коли ви підніметеся до храму і обернетеся  в протилежну від храму сторону ви побачите прекрасне море, кораблі, ніби храм зустрічає моряків з моря, а можливо колись так і було….

Заходячи в середину ми були вражені помпезністю та багатством цієї церкви, атмосфера ніби ти в Базиліці у Ватикані, прекрасні розписи, величні скульптури святих та портрети пап, і завжди тихенько сидять моляться італійські бабусі та дідусі. Акустика храму чудесна, коли проходить меса таке враження, що ти отримуєш екстаз від чудового співу та  органної музики.

Кожен бажаючий може поставити свічку за своє здоров’я чи за свої рідних, можна свічки безкоштовно, якщо немає коштів, а можете кинути в скриньку якесь одне євро….  Храм однозначно варто відвідати, якщо ви будете у місті Кальярі, до нього досить легко добратися з будь-якого кінця міста, адже район Бонарія знаходиться  неподалік VIA ROMA куди їздять практично всі місцеві автобуси.

Текст: Ігор Дмитрук

Фото: Альона Дмитрук


Об авторе: admin

Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Рубрики
Log In