19.04.2018     0
 

Президент Франції Емануель Макрон підтримав право на хіджаб


Нещодавно лідер П’ятої республіки в інтерв’ю національній французькій телемережі сформулював основні положення дискусійного питання, проблема яких торкатиметься публічного вбрання, що символізує релігійну автентичність громадян. Дискурс проблеми також торкається аспекту  публічного використання релігійної символіки в громадських місцях. Незважаючи на законодавчі ініціативи французького парламенту минулих скликань за часів президентства Ніколя Саркозі врегулювати використання мусульманського дрес-коду як недемократичного явища у світській державі, дебати всередині країни не вщухають і нині.

Свій же соціально-філософський підхід у вирішенні суперечливого питання, Макрон нагадав про статус-кво світськості у регулюванні будь яких нових підходів у юридичній площині. В цьому сенсі, враховуючи суспільно-демократичний характер держави, французький лідер зауважив, що не усі громадяни Франції є прихильниками світського підходу в усіх сферах життєдіяльності. Президент наполягає на тому, щоб мусульманські жінки, що бажатимуть носити мусульманський одяг згідно з релігійним дрес-кодом маю на це абсолютне право.

Проте, як зазначає інформаційне агентство «Уніан» з посиланням на «Islam-today», виходячи з особистих естетичних смаків та вподобань, Макрон «не дуже полюбляє» жіночі хустки; все ж,  захищає право таких жінок одягати хіджаб з особистими естетичними міркуваннями та переконань релігійного змісту.

«Я поважаю жінок з покритою головою, але хотілося б бути переконаним в тому, що вони носять свої покривала і хустки за особистим вибором» – зазначив французький лідер в інтерв’ю для одного з телеканалів країни, – інформує «Islam-Today».


Об авторе: Распопов Євген

Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Рубрики
Log In