Патріарх Варфоломій «пророкує» злиття католицьких та православних церков | Суспільний портал Wake up
 06.04.2018      452      0
 

Патріарх Варфоломій «пророкує» злиття католицьких та православних церков


«Возз’єднання Православної та Католицької церков в кінцевому підсумку неминуче»,саме така квінт есенція прозвучала з уст Вселенського Патріарха Константинопольського Варфоломія під час приватної зустрічі з католицьким архієпископом Анджело Де Конатісом у Стамбулі (Туреччина). Як зазначає інформаційне агентство «Радіо Ватикану», спроба зустрітись та обговорити актуальні аспекти духовного життя двох традицій християнства стала можливою завдяки паломницького формату святими місцями Візантії, очолюваного архієреєм. Апелюючи до ретроспекції духовних звершень раннього християнства, архієпископ разом зі Вселенським Патріархом проаналізували усі точки перетину еклезіологічної цілісності Христової єдності, подолати яку не спроможні жодні релігійно-політичні чи соціальні обставини.

Патріарх Варфоломій зауважив, що фактична єдність обох не лише традицій, але й гілок християнства – стихійне явище, а процес унії церкви – незворотній процес.

«…цього хоче Бог..ми покликані бути Його свідками в цьому настільки байдужому до Нього світі», – зауважує Варфоломій з посиланням на «Радіо Ватикану».

Проблема церковної єдності відображається і у календарно-літургічному обрядовому циклі святкування Великодня між католицькими та православними церквами.   Під час приватної бесіди, Патріарх Варфоломій запевнив, що настане час, коли і світова духовна церковна спільнота на периферії буде спроможною дійти до спільної позиції.

При цьому лідер Вселенського православ’я апелював до спільних позиції в стратегії розвитку католицько-православного діалогу з Папою Франциском.


Об авторе: Распопов Євген

Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Log In