13.04.2018     0
 

Індійські єпископи католицької церкви не бачать духовної єдності християнства з йогою


Католицькі єпископи Сиро-Малабарського обряду в Індії опублікували інформативне застережливе положення щодо практики йоги та екзальтованого читання індуїстських мантр. Як повідомляє польське католицьке інформаційне агентство «wiara.pl», індійський єпископат не бачить жодного органічного зв’язку і користі в застосуванні техніці йоги  для звершення практики християнського благочестя.

Католицькі клірики зауважують, що незважаючи на декламовану свободу і  широкі права в юрисдикції індійського законодавства, ініційовані ультраправими індуїстськими спільнотами домінантність фанатичних форм індуїзму дискредитує і посягає на віросповідну практику християнських та мусульманських спільнот.

У більшості індійських загальноосвітніх школах участь в читанні мантр та практика йоги є обов’язковим незалежно від релігійної ідентичності учня. При цьому, як підкреслює вищезгадане польське видання, практику йоги нерідко синтезують з екстатичним оспівуванням імен індуїстських божеств.

Духовенство запевняє про те, що незважаючи на світський ідеологічний спектр йоги, його система, що відображена у комплексній специфіці психофізичних тренінгів здатна легко стати язичницькою формою поклоніння. При чому, в роз’яснювальному тексті документа підкреслюється можливість легко сплутати практику йоги з містичними дарами церковного життя.

Положення щодо практики йоги також звертає увагу і на соціополітичний сегмент індійського суспільства. Найчастіше крайні фундаменталістські осередки індуїстів використовують йогу для того, щоб здійснювати політичну експансію заради досягнення своїх прагматичних цілей.

 


Об авторе: Распопов Євген

Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Рубрика

Pin It on Pinterest