04.04.2018     0
 

Архієпископ Люксембургу назвав задоволення головною цінністю європейців


Під час роботи комісії єпископських конференцій  Європейської співдружності  сформулювались ключові позиції взаємодії церковної інституції з секуляризованим суспільством. Як повідомляє новинний ресурс Ватикану, основні пріоритети та завдання мають на меті визначити чітке положення просування церковних ідей у сучасний європейський соціум. Поставив духовний «діагноз» основних тенденцій європейського суспільства люксембурзький архієпископ Жан-Клод Холлер який висловив свій жаль з приводу втрати духовного підргрунтя європейської ідентичності. Про це свідчить не лише секуляризована буденність, у якій все менше місце виділяється релігійному сегменту, але й соціологічна статистика напівпорожніх храмів.

На думку архієпископа фундаментальною цінністю усього європейського соціуму – практичний і сліпий гедонізм, який втілений не найкращими традиціями і нав’язується меркантильними задоволеннями та прагматичністю іншим країнам.

Як повідомляє інформаційний ресурс «Інтерфакс. Релігія», в даних умовах, церковне середовище повинно «повернути людям сенси…ми спостерігаємо торжество їх відсутності, що робить задоволення єдиною цінністю».

У інтерв’ю, опублікованому в середу4 квітня 2018 року, провідний католицький релігійний діяч зауважив, що перспектива визначеності задоволення як ключової прерогативи позбавляє в такому суспільства стратегічного майбутнього. Архієпископ Холлер жалкує, що європейська ментальна складова зберігши християнську традицію, поступово втрачається в європейському обличчі. Смирення по відношенню до самих себе, на думку архієрея, є виходом із цієї ситуації.

«Думаю, що європейці повинні стати більш скромними і смиренними», – вважає Холлер, характеризуючи орієнтацію всього світу на європейські цінності, що і стало проблемою втрати духовного орієнтиру.


Об авторе: Распопов Євген

Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Рубрики
Log In