Середа, 23 Травень 2018 16 +   Підпишіться на оновлення сайту  RSS  Лист редактору
Популярно
Президент Франції Емануель Макрон підтримав право на хіджаб
0:36, 19 Квітня 2018

Президент Франції Емануель Макрон підтримав право на хіджаб


Нещодавно лідер П’ятої республіки в інтерв’ю національній французькій телемережі сформулював основні положення дискусійного питання, проблема яких торкатиметься публічного вбрання, що символізує релігійну автентичність громадян. Дискурс проблеми також торкається аспекту  публічного використання релігійної символіки в громадських місцях. Незважаючи на законодавчі ініціативи французького парламенту минулих скликань за часів президентства Ніколя Саркозі врегулювати використання мусульманського дрес-коду як недемократичного явища у світській державі, дебати всередині країни не вщухають і нині.

Свій же соціально-філософський підхід у вирішенні суперечливого питання, Макрон нагадав про статус-кво світськості у регулюванні будь яких нових підходів у юридичній площині. В цьому сенсі, враховуючи суспільно-демократичний характер держави, французький лідер зауважив, що не усі громадяни Франції є прихильниками світського підходу в усіх сферах життєдіяльності. Президент наполягає на тому, щоб мусульманські жінки, що бажатимуть носити мусульманський одяг згідно з релігійним дрес-кодом маю на це абсолютне право.

Проте, як зазначає інформаційне агентство «Уніан» з посиланням на «Islam-today», виходячи з особистих естетичних смаків та вподобань, Макрон «не дуже полюбляє» жіночі хустки; все ж,  захищає право таких жінок одягати хіджаб з особистими естетичними міркуваннями та переконань релігійного змісту.

«Я поважаю жінок з покритою головою, але хотілося б бути переконаним в тому, що вони носять свої покривала і хустки за особистим вибором» – зазначив французький лідер в інтерв’ю для одного з телеканалів країни, – інформує «Islam-Today».

Про автора: Распопов Євген

Підписуйтесь на наші акаунти в Telegram і Facebook, щоб першими отримувати важливі новини, кіноогляди,аналітику, екслюзиви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Суспільний портал Wake up
Дизайн і підтримка: GoodwinPress.ru