П’ятниця, 25 Травень 2018 16 +   Підпишіться на оновлення сайту  RSS  Лист редактору
Популярно
Коротко про життя Епіктета
22:56, 01 Квітня 2018

Коротко про життя Епіктета


Про Епіктета ми дізнаємося з записів грецького історика Флавія Арріана. Дослідник ретельно відтворював усні повчання, які вів з ним філософ. До нас дійшли чотири з восьми книг  «Діатриб» (Бесіди або лекції) і збірник «Енхірідіон» (Короткий посібник для морального навчання). Життя філософа проходило в другій половині I – початок II століття нашої ери.

До нас дійшло мало достовірних відомостей про Епіктета. Народився він рабом в місті Гіераполіс (Фрігія), з часом отримав свободу. Нам невідоме справжнє ім’я філософа. Його хазяїном був Епафродит – секретар і наближена особа до жорстокого Імператора Нерона. Епіктет це слово, яке означає привласнений.

Епіктет навчався в стоїка Гая Музонія Руфа. Він пережив вигнання з Риму при правлінні імператора Доміціана. Потім в місті Нікополь відкриває свою філософську школу. Життєвий шлях Епіктета відзначався скромністю, совісністю, мудрістю, добротою. Його Епіктета проста і не складна, але не кожна людина втілить її в своєму житті. В основі його повчань: гідність, мужність перед непередбачуваними обставинами, вміння бути щасливими тут і зараз.

Він не вважав, що зло перемагає всі добрі вчинки, не переконував, що ми живемо в світі, який схожий на пекло. Навіть переживши одного з найжорстокіших тиранів – його душа не наповнилася розчарування і ненавистю до оточуючих. Мудрість філософа шанували в Римській імперії, християнські автори та ін. Життя і погляди Епіктета надихають, вони несуть в собі доброту, гідність, благородство.

 

Про автора: Клок Тарас

Головний редактор суспільного порталу Wake Up, член ГО ТУФІР
Підписуйтесь на наші акаунти в Telegram і Facebook, щоб першими отримувати важливі новини, кіноогляди,аналітику, екслюзиви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Суспільний портал Wake up
Дизайн і підтримка: GoodwinPress.ru