Четвер, 24 Травень 2018 16 +   Підпишіться на оновлення сайту  RSS  Лист редактору
Популярно
Фільм «Хроніка» (Chronicle) 2012
18:52, 02 Квітня 2018

Фільм «Хроніка» (Chronicle) 2012


«Хроніка» (Chronicle) 2012 року – це цікавий науково-фантастичний драматичний фільм режисера Джоша Транка про отримання надприродних здібностей молодими людьми. Кіно зняте в стилі «знайдений кадр» (вид псевдодокументального відео). Художня стрічка містить в собі деякі спецефекти, але зосереджується на емоціях головних героїв.

Сценарій до «Хроніки» написав Макс Лендіс і Джош Транк. Нам розповідають про трьох старшокласників, які раптово отримуть суперсили. Режисер детально описує персонажів. В кожного з них є свої проблеми, комплекси, травми. Фільм не показує команди костюмованих суперлюдей, рятування світу, Абсолютного зла. Підлітки, які оволодівають надприродними здібностями демонструють наляканість, цікавість, невпевненість. Згодом всі їхні схильності реалізуються, показують моральність чи її відсутність.

Трьох старшокласників блискуче зіграли Дейн ДеХаан, Майкл Б. Джордан, Алекс Рассел. Один з трійки – Ендрю Даммер часто зазнавав фізичного насилля, психологічного знущання, що сформувало його роздратованим, наповненим прихованою ненавистю. Режисер концентрується на перетворенні з заляканого підлітка «лоха» в социопата і мізантропа, який переконаний в своїй безкарності.

В фільмі згадується філософія Платона, ідея Волі Артура Шопенгауера, надлюдина Фрідріха Ніцше. Ендрю визнає себе могутнім альфа самцем, а інших слабкими істотами. Алекс розуміє хибність переконань друга і перекручення ним поглядів філософів. Звичайний сюжет розкручується в психологічну драму, що робить схожою  «Хроніку»  Транка на фільми: «Місто Бога» (2002), «Клас» (2007) та ін.

Актор Дейн ДеХаан окраса цього кіно. Його перевтілення в Ендрю Деммера чудове. Банальний сюжет з коміксовими мотивами, автори змогли розширити в цікавий триллер. Роздуми, демонстрація емоцій, обговорення поглядів філософів роблять фільм Джоша Транка оригінальною художньою стрічкою. Режисерові не вдалося зняти велике кіно, але він старався. «Хроніка» 2012 вийшла дивною кінострічкою. Тут коміксовий сюжет приховує психологічну драму  головних героїв.

Про автора: Клок Тарас

Головний редактор суспільного порталу Wake Up, член ГО ТУФІР
Підписуйтесь на наші акаунти в Telegram і Facebook, щоб першими отримувати важливі новини, кіноогляди,аналітику, екслюзиви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Суспільний портал Wake up
Дизайн і підтримка: GoodwinPress.ru