Середа, 23 Травень 2018 16 +   Підпишіться на оновлення сайту  RSS  Лист редактору
Популярно
Доктор філософських наук  Ірина Богачевська розповіла про феномен містицизму на міжнародному науковому симпозіумі «Містицизм як невідома наукова категорія».
22:20, 25 Квітня 2018

Доктор філософських наук Ірина Богачевська розповіла про феномен містицизму на міжнародному науковому симпозіумі «Містицизм як невідома наукова категорія».


 У вівторок, 24 квітня в рамках онлайн-марафону по містицизму своє інтерв’ю дала Ірина Богачевська –  відомий український релігієзнавець. Сталася ця подія завдяки запрошенню неповторного вченого, новатора, мислителя Олега Вікторовича Мальцева та НІІ «Міжнародна Долеаналітична спільнота».

Пані Ірина Богачевська очолює кафедру філософії і педагогіки Київського національного транспортного університету. Науковець є автором понад 90 наукових і навчально-методичних праць.

Ірина Богачевська відповіла на цікаві запитання, запропонувала власну експертну оцінку, розповіла про проблеми у вивченні містичного досвіду.  Релігієзнавець підкреслила, що містицизм часто подається через різноманітні марновірства. Вона застерегла науку від визнання екстрасенсорики, біо-інформаційної медицини, патанауки.

Пані Ірина підкреслила зв’язок наукового світогляду з містицизмом,  нагадала всім про великого фізика Ісаака Ньютона, який не тільки був геніальним науковцем, а також значним містиком. Вона помітила відмінність  східного містицизму від західного,звернула увагу на поєднання містичного досвіду і владних амбіцій.

Багато в чому погляди української релігієзнавиці співпали з ідеями Массімо Інтровіньє. Обоє науковців доводили вирішальну роль неврології в майбутньому дослідженні містицизму. Експерти вивчення релігії висловлювали позицію сучасного релігієзнавства щодо містицизму, також вони дали свої оцінки, поділилися результатами досліджень тощо.

Ірина Богачевська виступила на другий день форуму по містицизму. Її інтерв’ю відзначалося академічністю, строгістю, науковістю і стислістю. Ми дізналися від неї, що вивчення містицизму є складним.


Вона також додала про відмінність містики від містицизму, як вивчення містичного досвіду та  висловила подяку НІІ «Міжнародній долеаналітичній спільноті».

Ольга Степаненко

Спеціально для Суспільного порталу Wake Up

Про автора: Степаненко Ольга

Підписуйтесь на наші акаунти в Telegram і Facebook, щоб першими отримувати важливі новини, кіноогляди,аналітику, екслюзиви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Суспільний портал Wake up
Дизайн і підтримка: GoodwinPress.ru